facebook-isletme-hesabi-72

Facebook işletme hesabı uygulaması özellikle şirket ve markaların içeriklerini ön plana çıkararak,  uygulama alanlarını devasa ölçekte genişletmektedir. Günümüzde oldukça yoğun bir şekilde kullanılan uygulama, her geçen gün kullanıcı sayısını artırmaktadır. İşletme ve girişimciler doğru hedef kitlesine yönelik olan oluşturdukları yazılı, görsel ve ses içeriklerini anında kitlelerle duyurma konusunda oldukça profesyonel bir şekilde hareket etmektedir. İşinizden verim alarak, daha çok kişiye hitap etmek istiyorsanız bireysel hesabınızı İşletme hesabına çevirebilirsiniz. Facebook işletme hesabı doğrulama işlemlerini yaptıktan sonra markanızı yediden yetmişe her kullanıcı kitlesiyle buluşturabilirsiniz. Potansiyel müşteri kitlenizi büyüterek kullanabileceğiniz işletme hesabı oldukça güvenli ve kolay bir şekilde kullanılmaktadır.

Facebook İşletme Hesabı Açmak

Facebook işletme hesabı açmak için uygulamanın size sunduğu tüm avantajlı ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz. Facebook özellikle işletme hesapları için özel olarak güncellediği KOBİ işletmelerle Pazar ağını çok geniş mecralara paylaşmaya devam etmektedir. Pek çok işletme Facebook hesabını kullanarak Instagram hesabı dâhil olmak üzere pek çok sosyal medya uygulaması üzerinden işletme markasının reklamını yayınlayabilmektedir. Reklamları yayınlanması, aynı anda yerel ve küresel medyada devasa kullanıcı ağı ile buluşturtulması odlukça kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Giderek sayıları artan Facebook ve işletme hesabı kullanıcıları için çok büyük bir pazar ağı oluşturur. Facebook işletme hesabına giriş yaparak işletmeniz için sayfa oluşturarak,  reklam verebilir, ürün ve hizmetlerinizi tanıtmaya hızlı bir şekilde başlayabilirsiniz. Bu aşamada en çok dikkat etmeniz gereken konu, gönderilerin herkesin görmesine yardımcı olmak için Facebook işletme hesabı oluşturma ve Facebook profil gizliliğini açma işlemlerini hızlandırmanızdır.

Ürün ve hizmetler hakkında bilgi alıp markaları kullanıcılarla daha güvenli ve kolay bir şekilde ulaştırmak için hemen bir Facebook hesabı açmalısınız.

Facebook İşletme Hesabını Açmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Facebook işletme hesabını açmak için izlenilmesi gereken adımlar şunlardır:

  • Öncelikle herhangi bir Facebook sayfası açın.
  • Sonrasında kuracağınız işletmeniz için bir Facebook sayfası oluşturun. 
  • Sayfanızda aktif ve periyodik olarak içerikler oluşturarak paylaşımlar yapmaya devam edin.
  • Düzenli bir şekilde yaptığınız bu paylaşımları farklı hedef kitlesinden kullanıcıların da görmesi için sayfanızı geniş kitlelerle paylaşın.

Facebook İşletme Hesabı Sayfa Türleri Nelerdir?

Facebook işletme hesabı sayfa türleri şunlardır:

  • Ürün ya da marka 
  • Yerel işletme ya da yer bilgisi
  • Eğlence 
  • Enstitü, şirket ya da kuruluş
  • Ortak hedef ya da topluluk
  • Sanatçı, tanınmış kişi ya da müzik grubu 

Yukarıdaki kategorilere uygun olarak bir tercihte bulanabilir, Facebook işletme hesabı uygulamalarını güvenli bir şekilde açabilirsiniz.

Facebook İşletme Sayfası

Dijital pazarlama platformlarında satış yaparak oldukça kazançlı ve eğlenceli bir şekilde sayfanızı yönetebilirsiniz. Günümüzde en çok girişimci ve marka sahiplerinin markalarını ön plana taşıyan işletme hesabı aynı zamanda Business Facebook Manager ile beraber çalışmaktadır. E-ticaret sayfaları üzerinde faaliyet gösteren uygulamada kendi şirket ve marka modelinizi,  girişimcilik hedefinizi hedef alıcı kitlesiyle buluşturarak kısa sürede kazançlarınıza yüksek ivme kazandırabilirsiniz.

Facebook işletme sayfanızı doğrulamak ve Facebook işletme hesabı şifre değiştirme işlemleri için kendinize ait bir Facebook sayfanızın olması gerekir. Sayfanıza düzenli bir şekilde giriş yaparak, tüm doğrulama ve Business Facebook Manager uygulamalarını aktif bir şekilde kullanıyor olmalısınız. Bu işlemleri gerçekleştirdikten hemen sonra hesabınıza giriş yapmayı deneyin. Karşınıza çıkan Güvenlik Merkezi sizden muhakkak doğrulamanız gereken bazı bilgiler sorulacaktır. Son aşamada İşletme, iletişim, cep telefonu ve doğru kod bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. Size gönderilen bu doğrulama koduyla sayfadaki alana giriş yaparak sayfanızı doğrulayarak en güncel Facebook işletme hesabı uygulamalarını daha rahat ve güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Çalınan facebook hesabını geri alma makalemize göz atmayı unutmayın!

Son Yazılar