instagram-cok-takipci-yapma

İnstagram Takipçi Artışı Nasıl Olur?

İnstagram günümüzde en çok kullanılan sosyal medya hesaplarından bir tanesidir. Özellikle genç yaş grubunun sık sık kullandığı ve fotoğraf paylaşım özelliği ile ön plana çıkan İnstagram’da takipçi arttırmak da aktif kullanıcılar için son derece önemli bir konudur. İnstagram üzerinden takipçi arttırmak için yapılabilecek pek çok şey vardır. Bunlar hesabın kullanım amacına göre değişiklik gösterebilir.

İnstagram Takipçi Arttırmak Neden Önemlidir?


İnstagram kullanıcılarının her biri profillerini farklı şekillerde kullanabilir. İnstagram belirli bir süre önceye kadar sadece kişilerin kullanımına açık olsa da şuan aktif olarak kurum ve kuruluşlar gibi yerler için de kullanıma müsaittir. Bu sebeple bazı hesaplar takipçilerini sadece tanıdığı kişiler olarak kısıtlasa da pek çok hesap genellikle yüksek takipçi istemektedir. Bunun asıl nedeni gönderilerinin daha fazla kişiye erişmesini sağlamaktır.

Bireysel hesapların gönderilerinin daha fazla kişiye ulaşması sürekli olarak takipçi artışına veya popülerliğin artmasına fırsat tanırken kurumsal hesapların takipçi artışı kurumların vermek istediği haberlerin veya etkinliklerin daha fazla kişiye yayılmasını sağlar. Aynı zamanda buradan satış yapmak da mümkündür. Satış hesaplarının takipçilerinin artması ise bu hesapları olabildiğince çok kişinin keşfetmesine ve daha fazla alımın olmasına sebep oluşturacaktır.

İnstagram Hesabında Takipçi Arttırma Nasıl Olur?

İnstagram hesabında takipçi arttırmak isteyen kişiler öncelikle hesabının ne durumda olduğunu kontrol etmelidir. İnstagrama gelen güncelleme sebebiyle kişiler gün içerisinde belirli sayıda kişiyi takip edebilmektedir bu nedenle çok takipçisi olmayan kişilerin takipçi arttırmak konusunda daha başarısız olduğu gözlemlenmektedir.

İnstagram Hesabı Takipçi Arttırmak İçin Ne Yapılmalıdır?


İnstagram takipçilerini arttırmak isteyen kişiler hesaplarını olabildiğince aktif kullanmalıdır. Kimse boş bir hesabı takip etmek istemeyecektir bu sebeple belli aralıklarla paylaşım yapılan hesaplar tercih edilmelidir. Bunun dışında gönderiler de çoğunluğa hitap etmelidir. Herkesin tepki göstereceği fikirleri savunmak tepki toplamaya, hesabın kapatılmasına ve dahasında gerçek yaşantıya da yansıyabilir. Bu sebeple kişiler toplumla uyumlu içerikler paylaşmalı ve bu şekilde içerikler üretmelidir.

İnstagram takipçilerinin belki de en dikkat ettiği hususlardan biri hesap kullanıcısının takipçilerine karşı tavrıdır. Takipçilerine sert çıkan ve genellikle onlara kötü hitap eden kimseyi takip etmek istemezler. Bu nedenle hesap sahipleri takipçilerine karşı anlayışlı ve güler yüzlü olmalıdır. Bu sayede çok daha fazla takipçi toplayabilecektir.

İnstagramı aktif kullanmanın bir diğer yolu da konum belirtmek, hashtag kullanmak gibi takipçi olmayan insanlarla da iletişimi kolaylaştıracak hususlardır. Bu sebeple aktif biçimde bir hesap kullanmak istiyorsanız bu belirtileri uygulayarak çok daha fazla takipçi çekmek mümkün olacaktır.

Kişisel hesaplar için önerilmese de kurumsal hesaplar için en tercih edilebilir olan yol reklam vermektir. Kişiler ülke ya da dünya çapında reklamlar vererek kendi ürünlerini ya da instagram profillerini tanıtabilirler. Bu sayede çok daha fazla satış yapmaları ya da çok daha fazla kişi tarafından takip edilmeleri söz konusu olacaktır.

Kurumsal hesaplara tavsiye edilmeyen fakat kişisel hesapların yaparak takipçi arttırabileceği en önemli yol geri takip adı verilen  yoldur. Geri takip adı verilen yöntemler uygulanarak takip eden kişiler takibe alınır ya da takip edilen kişiler de sizi takip etmeye başlar. Bu sayede kısa zaman içerisinde ünlenmek ve ciddi derecelerde takipçi artışı gözlemek mümkün olacaktır. Bu yöntem kurumsal hesaplar için önerilmeyen ve asla yapılmaması gereken bir yöntemdir. Bunun dışında hemen her türlü kişisel- bireysel hesap bu yöntem sayesinde istediği kadar takipçi arttırabilir.

Son Yazılar