instagram-etiketleme-nasil-yapilir

İnstagram etiket sorunu ile karşılaştığınızda ne yapacağınızı bilemeyebilirsiniz, ancak endişe duymanıza gerek olmadığını söylemek isteriz. Burada İnstagram’da birisini nasıl etiketleyeceğinizi ve etiketleme sorununu çözmek için bazı çözümlere sahip olduğumuzu açıkladık. İnstagram, aileniz ve arkadaşlarınızla fotoğraf paylaşmanıza izin veren harika bir platformdur.

Bu, insanlar tatil fotoğraflarını ve diğer unutulmaz görüntülerini paylaştıkça büyük heyecanlar ve bağlar oluşturmaya yardımcı olur. Bu nedenle, gönderilerinizdeki kişileri etiketlemek için iyi bir fırsat olabilir veya İnstagram’da etiketleme sorunları yaşadığınızda hayal kırıklığı yaratabilir.

Bir İnstagram Yayınındaki Birisini Nasıl Etiketleyebilirim?

İnstagram etiket A, B, C kadar kolaydır. Adımları gözden geçirelim:

 1. İnstagram’ı açın ve yeni bir gönderi oluşturun.
 2. Gönderilecek bir fotoğrafı seçin ve ilerleyin.
 3. Fotoğraf seçtikten sonra kişileri etiketleyeceğiz seçeneği seçin ve kullanıcının kullanıcı adını girin.

İpucu: Doğru kullanıcı adını girdiğinizden emin olun; Bu, kullanıcının adı değildir. Yayındaki birkaç kişiyi etiketlemek için işlemi tekrarlayabilirsiniz. Paylaş üzerine dokunun, bitti!

Birisi İnstagram Hikayesinde Nasıl Etiketlenir?

İnstagram’ın Ağustos 2021’da kullanıcıların 24 saat boyunca fotoğraf ve video paylaşmasına olanak tanıyan hikaye özelliğini başlattığını hatırlayabilirsiniz. İnstagram, hikayelere çıkartma etiketlemenin bunlardan biri olduğu bazı çıkartmalar ekledi. Birini İnstagram hikayesinde nasıl etiketleyeceğinizi bilelim:

 1. İnstagram uygulamasına giriş yapın ve hikayenizi açın.
 2. Galerinizden bir fotoğrafı yükleyin ya da yeni fotoğraf çekinin ve çıkartma simgesine dokunun.
 3. @mention simgesine dokunun ve etiketlemek istediğiniz kullanıcı adını yazın.
 4. Etiketin rengini düzenleyebilir, yeniden boyutlandırabilir, taşıyabilir veya değiştirebilirsiniz. (İnstagram)Çıkartmaya dokunduğunuzda rengi değişecektir.Etiketi küçültmek ve daha büyük hale getirmek için ters yönde parmaklarınızı kullanarak bir sıkıştırma hareket halinde işaret ve başparmağı kullanın.Etiketi taşımak için, etikette dokunun ve parmağınızı bırakmadan sürükleyin.
 5. Artık Hikaye yayınlanmaya hazır. Bu yazıyı da sevebilirsiniz: İnstagram'da Reklam Verirken Dikkat Etmeniz Gereken Kurallar Günümüzde en popüler sosyal medya platformlarından birisi olan İnstagram, milyonlarca kullanıcıyı içinde barındırıyor.

Bu da büyük pazarlama şirketlerinin ve markaların… Hikayeyi tüm İnstagram takipçilerinizle veya yakın arkadaşlarınızla paylaşmak için “Gönder” tuşuna basın İnstagram Etiketleme Nasıl Yapılır olabilir.

İnstagram Etiketleme Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Bazen İnstagram’da işler iyi gitmez, İnstagram’da birisini etiketlemek istediğinizde olduğu gibi İnstagram’da gerçekleşmediğini bekleriz, ancak endişelenmeyin!İnstagram’da birini etiketlemek için çözüm:

 1. Kullanıcı adını kontrol edin. Bazı kullanıcıların İnstagram’da birini etiketlemek istediklerinde kullanıcının “Kullanıcı adı” yerine kullanıcının adını girdiklerini tespit ettik! Bu nedenle, doğru ve tam kullanıcı adını girdiğinizden emin olun.
 2. Zaman verin. Neyse ki, yayınınızın başlığını, konumunu ve etiketlerini istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz. Birini bir İnstagram yayınında etiketleyemiyorsanız, yayınlamadan vazgeçmeyin! Fotoğrafı paylaşın, ardından telefonunuzu yeniden başlatın ve biraz zaman verin, ardından İnstagram’da herhangi bir kullanıcıyı etiketlemek için uygulamaya geri dönün. Yayını düzenlemek için fotoğrafın sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunun, düzenle’yi tıklayın ve ardından etiketleri düzenlemek için fotoğraftaki kişi simgesini tıklayın.
 3. Sorunu bildirin. Çoğu zaman, belirtilen yollar işe yarar, ancak işe yaramadıysa, İnstagram etiketleme sorununu bildirebilirsiniz; sorun uygulamada olabilir ve kullanıcı adı ile ilgisi olmayabilir! Etiketleme sorununu bildirmek uzun vadede işe yarayacak ve İnstagram’da uygulamada bir sorun olduğunu uyaracaktır!
 4. Kullanıcının özel bir hesabı olabilir. Etiketlemeye çalıştığınız kişinin özel bir profili olabilir ve ayarlarını etiketleyemeyen kişilere ayarlamış olabilir.
 5. Kullanıcıyı takip edin. Başka bir neden, etiketlemeye çalıştığınız kişiyi takip etmemeniz olabilir. Bu nedenle, kullanıcıyı takip edin, ardından etiketlemeyi deneyin.
 6. Sorun dünya çapında olabilir. Bazen İnstagram hatalarla karşı karşıyadır ve her İnstagram kullanıcısı İnstagram’da boş bir beyaz ekran sayfasıyla karşılaşma gibi sorunlarla karşılaşabilir. Ardından, İnstagram’ın birkaç gün sürebilen sorunu çözmesini bekleyin.

İnstagram Etiketleme Nasıl Yapılır 2021 Yeni Yöntemler

İnstagram Destek yazılarımız ile yaşadığınız tüm İnstagram sorunlarını çözüme kavuşturun!İnstagram Kişi Ekleyemiyorum Neden? İnstagram gönderilerinize istediğiniz kişileri etiketleme konusunda sıkıntı yaşamanız durumunda ilk olarak gönderinizi kapatın ve yeniden paylaşmayı deneyin eğer sonunuz çözülmez ise yukarıda ki blog yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: İnstagram'da Kaliteli İçerik Nasıl Hazırlanır? İnstagram, tüm dünyada en fazla kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında ilk sıralarda gelmektedir. İnstagram'da kaliteli içerikler ve etkileşim kurmak, hem…

İnstagram Etiket Sınırı Yada Engeleme Var mı?

İnstagram üzerinden yapacağınız gönderilerinize tek seferde etiketleme yapmak adına herhanbi bir sınır bulunnmamaktadır. İstediğiniz kadar arkadaşınızı etiketleyebilirsiniz.İnstagram Etiket Nasıl Yapılır? Paylaşmak istediğiniz gönderiyi henüz paylaşmadan önceki detaylar ekranından “Kişiyi Etiketle” seçeneğine gelerek etiketlemek istediğiniz arkadaşınızı seçebilir ve kolayca etiketleyebilirsiniz.İnstagram Etiketleri Kullanmak Avantajlı mı? İnstagram paylaşımlarınıza etiketler ekleyerek daha çok kullanıcıya ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

İnstagram Kişi Etiketleri Daha Sonra Kaldırılabilir mi? Paylaşımlarınıza eklediğiniz kişileri daha sonra paylaşım düzenleme bölümünden kaldırabilirsiniz.Etiketlediğim Kişiye Bildirim Gider mi? Etiketlediğiniz kişiye direkt olarak bildirim gitmektedir.İnstagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan İnstagram Hata Veriyor ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.[Toplam: 23 Ortamala: 5 ] 2 Kasım 2020 6:25 pmİnstagram Destek Enes Bulut Yazılar: 471 Ben Enes Bulut, 2021 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim.

Fotoğraflar Nasıl Etiketlenir? Resimli Anlatım.

Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Takip.io bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz... Yorum gönder İnstagram Hata Veriyor İnstagram Uygulama Kaldırma 34 yorum Cevabı iptal etE-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir Yorum İsim * E-posta * Mert 19 Nisan 2021 11:33 pm, 23:33 Faydalı oldu teşekkürler

Cevapla Eltun 9 Mayıs 2020 11:45 pm, 23:45 Merhaba İnstagram ekibi. Hesabmi yanliştikla sildim tekrardan aktif etmenizi talep ve arz ediyorum Teşekkurler İnstagram ekibi Cevapla Insta Takipçi 11 Mayıs 2020 1:13 pm, 13:13 Merhaba, kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza giriş yapamıyorsanız, kalıcı olarak silinmiştir ve geri getirilemez. Cevapla Aylin Koca 11 Aralık 2020 6:41 pm, 18:41 Merhaba , işletme hesabi olarak açmiş olduğum sayfamda yapilan etiketleri mgöremimalesefyorum.

Etiket Engelleme Yada Gizleme Nasıl Yapılır.?

Problem nerede olabilir. TESEKKUR EDERİM Cevapla Enes Bulut 15 Aralık 2020 2:39 pm, 14:39 Merhaba, hesabınızı çift aşamalı doğrulama protokolüne uygun bir şekilde güvenlik altına almanız gerekir. Cevapla Pilates Kartal 5 Mart 2021 9:48 pm, 21:48 Merhabalar İşletme hesabımızı hiç bir şekilde hiç bir yerde etiketleyemiyoruz Konum olarak Google Maps te görünüyoruz ama İnstagramda kimse bizi bulup etiketleyemiyor?? Ne olabilir acaba Cevapla Evla 15 Haziran 2021 12:18 pm, 12:18 Yanlişlikla sildim Cevapla Insta Takipçi 17 Haziran 2020 4:15 pm, 16:15 Etiket Engelleme Yada Gizleme Nasıl Yapılır

Merhaba, İnstagram hesabınızı yanlışlıkla silmeniz durumunda İnstagram yardım merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Cevapla Aslı Çöl 23 Şubat 2021 1:07 pm, 13:07 Merhaba bazı hesaplar gönderilerimizde kendi kullanıcı adını etiketlememizi istiyor bu onlara ne kazandırıyor Etiket Engelleme Yada Gizleme Nasıl Yapılır.

Mesela benim kullanıcı adimi birileri etiketledigi zaman bana faydası var mı onu bilmek istiyorum Cevapla Enes Bulut 24 Şubat 2021 7:54 am, 07:54 Merhaba, bu durum kullanıcı etiketinin daha fazla kişi tarafından görülmesini, etkileşim oranlarının artmasını ve organik kazanım elde etmesini sağlayacaktır. Cevapla Esra 20 Eylül 2020 9:03 pm, 21:03 İnstagram biyografisine etiket yaptım ama açılmıyor siyah gözüküyor nasıl aktif hale getirebilirim? Cevapla Insta Takipçi 21 Eylül 2020 6:27 pm, 18:27

Merhaba, profilinizi başka bir cihaz üzerinden kontrol ettiniz mi? Cihazınızın yeni güncellemeleri desteklememesi nedeniyle göremiyor olabilirsiniz. Cevapla Müjde 21 Aralık 2020 2:27 pm, 14:27 Merhabalar ben aynı posta birden fazla kişiye etiket yapamıyrm Cevapla Enes Bulut 21 Aralık 2020 4:40 pm, 16:40 Merhaba, etiket esnasında ne tarz bir hata alıyorsunuz? Cevapla Nazlı 26 Aralık 2020 3:02 pm, 15:02 İnstagramda fotoğraf paylaştığımda etiket yapmak istediğimde “ bu kim” ibaresi çıkmıyor Etiket yapamıyorum Cevapla Enes Bulut 28 Aralık 2020 12:34 pm, 12:34

Merhaba, hesabınız kısıtlama almış olabilir. 1 hafta kadar bekleyiniz. Cevapla Mevlüde gerçek 5 Ocak 2021 2:02 am, 02:02 Bir gönderide etiketlenmiştim, yanlışlıkla etiketi kaldirdim, arkadaşımdan tekrar etiketlemesini istedim, çok denedi ama olmuyor. Bunun çözümü nedir acaba? Cevapla Enes Bulut 5 Ocak 2021 9:13 am, 09:13

Merhaba, siz etiketi kaldırdığınız için o fotoğrafta yer almayı kabul etmemiş olarak algılandınız. O nedenle tekrar etikete izin vermeyecektir. Cevapla Elvan 26 Ocak 2021 1:43 pm, 13:43 sevdiğim unlulun faniyim gece hiç bir sorun yok iken sabah Erkilet yapamama ve kullanıcıyı bulamama son iki gün çok #yaptim etiket yapmıştım sizce ne olabilir Cevapla Enes Bulut 27 Ocak 2021 11:27 am, 11:27 Merhaba, yoğun etiket kullanımı nedeniyle kısıtlama almış olabilirsiniz. Cevapla nihal 30 Ocak 2021 2:52 pm, 14:52

Merhabalar, takipçilerimden herhangi birini etiketliyorum fakat karşı taraf aynı storyi hikayede ekleyip paylaşamıyor. ona mesaj olarak gidiyor fakat hikayesine ekleyip paylaşamıyor Cevapla Mecit 4 Nisan 2021 9:08 pm, 21:08 Bu soruyu cevaplasınlar çözüm buldun mu Cevapla sevgi 6 Şubat 2021 6:38 am, 06:38 Merhaba , bende ekli olmayan bir sayfayı hesabimda etiketleyeceğim ona bildirim gitmesini istiyorum hesabini herkese acik yapmadan beni takıp etmeyen birini etiketlediğimde bildirim gitme yöntemi varmi sadece story için …

Cevapla Enes Bulut 8 Şubat 2021 8:35 am, 08:35 Merhaba, maalesef böyle bir yöntem bulunmamaktadır. Cevapla Gamze 11 Şubat 2021 3:43 am, 03:43 Merhaba, arkadaşım biyografimde etiketliydi ancak bağlantıyı kaldır yaptığı için tekrar etiketliyemiyorum bir çözümü var mıdır? Cevapla Enes Bulut 12 Şubat 2021 5:17 pm, 17:17 Merhaba, maalesef tekrar etiketleme yapılamaz.

Cevapla Muazzez 19 Mart 2021 2:10 am, 02:10 İnstagramda aylardır devam eden sorunum post paylaştığımda fotoğrafa kişi etiketleyemem bunu uzun süredir yaşıyorum hem kişisel hesabımda hemde blog sayfamda lütfen yardm edin Cevapla Ulaş 19 Şubat 2021 10:32 pm, 22:32

Merhaba işletme hesabı kullanıyorum beni takip eden ama benim takip etmedim insanlar beni hikayede etiketlediği zaman bana bildirim gelmiyor bu konuda yardımcı olursanız şimdiden teşekkür ederim Cevapla Münevver 8 Nisan 2021 10:06 am, 10:06

Merhabalar. İşletme hesabı kullanıyorum. Hikayelerinden benden bahsettiklerinde bana ne bildirim ne de mesaj geliyor gözükmüyor. Ne yapmam lazım. Lütfen cevap verin ???????? Cevapla Enes Bulut 8 Nisan 2021 11:24 am, 11:24 Merhaba, İnstagram önbellek temizlemesini yapmayı dener misiniz?

Cevapla atakan kefli 11 Mart 2021 12:39 am, 00:39 Iphone 11 de İnstagramda ne yaparsam yapayım fotoğraflar ı etıketleme kısmında hiçbir isim cıkmıyor ve etiketleme yapamıyorum.

Cevapla Muazzez 19 Mart 2021 2:00 am, 02:00 İnstagramda aylardır devam eden sorun post paylaşırken yada sonrasında fotoğrafa kişi etiketleyemıyorum hem kişisel hesabımdan hem blog hesabımdan bumu bildirmeme rağmen sorunum devam ediyor ne yapıcağımı bilemiyorum artık lütfen yardım edin

Cevapla Mecit 4 Nisan 2021 9:06 pm, 21:06

Merhaba ilk defa bu sorunla karşılaştım İnstagram da etiketledigim kişi beni hikayesinde paylasamiyor İnstagrami sildim yükledim ayarlar da sıkıntı yok 10 gündür böyle çözüm bulamadım Cevapla Dilşad 24 Nisan 2021 11:49 pm, 23:49 Merhabalar, hikaye paylaşımı yaparken arkadaşlarımı etiketliyorum ancak onlarda hikayeme ekle seçeneği çıkmıyor ve paylaşamıyorlar. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar… Cevapla

Son Yazılar