instagram-fotograf-yukleme-sorunu-61

Dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya aracı olan İnstagram üzerinde yaşanan “instagramda paylaşım yapamıyorum” sorunu instagram üzerinde meydana gelen bazı çökmeler sonucunda meydana gelebilmektedir. En çok karşılaşılan sorun ise ve çok dile getirilen durumlar “instagramda neden paylaşım yapamıyorum”, “instagram paylaşım ve beğeni yapamıyorum” ya da “instagramda video paylaşım yapamıyorum” tarzında şikayetler gelmektedir. Karşılaşılan bu sorunların kimisi kullanıcı kaynaklı olabilmektedir. Fakat bazı durumlarda da uygulama kaynaklı sorunlar yaşanabilmektedir. Kullanıcı sorunlarından en çok kaynaklanan fotoğraf paylaşamama sorunudur.

Çoğu instagram kullanıcısı sorunların giderilmesi için yeni güncellemeler beklese de instagram resmî sitesi son yaptığı paylaşım ile bir süre yeni güncelleme gelmeyeceğini bildirdi. Aynı zamanda oluşan problemlerin neden kaynaklandığına dair de açıklamalarda bulundu. İnstagramda paylaşım yapamama sorunu aşağıda verilen nedenlerden dolayı gerçekleşe bilmektedir:

  • Cihazınızın instagram hafızasının dolması nedeni ile paylaşım yapamıyor olabilirsiniz. Bu yüzden instagram hafızasını kontrol ederek ve gereksiz verileri silerek paylaşım sorununun önüne geçebilmeniz mümkündür.
  • İnstagram hafızası cihaz ön belleğinde depolanır ve kısmı temizlemek için telefonunuzun görev yöneticisi bölümünden temizleyebilirsiniz.
  • Görev yöneticisi birimine girilir ve buradan instagram uygulaması seçilir.
  • Daha sonra ön belleği temizle seçeneğine tıklayarak basit bir şekilde instagram ön belleğini temizleyebilirsiniz.

Yukarıdaki aşamaları yaptınız ama yine de paylaşım yapmakta sorun yaşıyorsanız durum sizden değil uygulama kaynaklı olabilir. O yüzden biraz bekleyerek sorunun geçmesini bekleyebilir ve daha sonra tekrardan paylaşım yapmayı deneyebilirsiniz.

İnstagram Fotoğraf Yüklenmiyor Çözümü Nasıl Çözülür?

Milyonlarca kullanıcı kitlesine sahip olan instagram uygulaması son zamanlarda adından aldığı yeni güncellemeler ile bahsettirmektedir. Bu güncellemeler ile takipçi kitlesi de artan uygulamada kimi zaman çökme sorunları meydana gelmektedir. Yaşanan bu durum genelde fotoğraf yükleme sırasında meydana gelmektedir. Fotoğraf yükleme esnasında meydana gelen instagram paylaşım yapamama durumudur. Bu durum aşağıda verilen taktikler ile çözülebilmektedir:

  • Öncelikle instagram paylaşım yapamıyorum sorunu internet bağlantınızdan kaynaklı olabilmektedir. Bu nedenle ilk etapta internet bağlantınızı kontrol ederek sorunun çözümüne başlayabilirsiniz. Eğer internetten kaynaklı bir problem yok ise telefonunuzun hafızasından kaynaklanan bir durum olabilir. Bu nedenle telefon hafızasını kontrol ve birkaç veri silerek uygulama üzerinden paylaşım yapmayı tekrar deneyebilirsiniz.
  • Bir diğer yöntem ise telefonun arka planında çalışan uygulamaların olmasıdır. Arka planda çalışan uygulamalar telefon hafızasını meşgul etmektedir ve buda fotoğraf paylaşamamanıza neden olmaktadır. Uygulamaları kapatarak ve telefonunuzu yeniden başlatarak bu sorunun önüne geçebilirsiniz.

Yukarıda verilen yöntemleri uygulayarak instagramda fotoğraf paylaşamama sorununun önüne geçebilmeniz mümkündür.

İnstagram Hikâye Yükleyeme Neden Olur?

İnstagram uygulaması üzerinden hikâye paylaşımı yapamıyorsanız hesabınıza sınırlandırma getirilmiş olabilir ya da eski sürüm instagram uygulaması kullanıyor olabilirsiniz. Uygulamayı güncelleyerek bu durumun önüne geçebilmeniz mümkündür.

İnstagram Takipçi Sınırı Var Mı?

İnstagram uygulaması üzerinden bir günde maksimum 7500 kullanıcı hesabı takip etmenize izin vardır. 7500 üzeri kullanıcı hesabı takip etmeniz durumunda instagram etkileşimleriniz belirli bir süre boyunca kısıtlanmaktadır.

Eylem Engeli Ne Demek?

İnstagram üzerinde herhangi bir etkileşim gerçekleştirememek eylem engeli almış olmanız anlamına gelmektedir. Genel olarak bu eylem ile karşılaşan kişiler “instagramda paylaşım yapamıyorum” tarzında şikayetlerde bulunmaktadırlar. Maksimum 1 hafta içerisinde düzelen bu durum sadece diğer kullanıcılar ile etkileşiminizi kısıtlamaktadır.

İnstagram Günde Kaç Tane Beğeni Yapmaya İzin Vermektedir?

İnstagram uygulaması bir günde ortalama 350 tane fotoğraf beğenisi yapmaya imkân tanır. Daha fazla yapılan beğenilerde hesap kısıtlamaya maruz kalmaktadır.

Son Yazılar