instagram-reels-indirme-nasil-yapilir

instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi instagram takipçi

Sosyal medya ve ona benzer platformları arasında ilk öne çıkan İnstagram, birçok yeni ve farklı özellik olarak ekleyerek kullanıcılarının ilgisini çekmeye devam etmektedir. Bu ve buna benzer özellikler arasında en çok tercih edilşen ve çok fazla popüler olanlardan biri de İnstagram Reels'dir. Reels, kısa videolar oluşturup paylaşabileceğiniz ve diğer kullanıcılarla kullanabileceğiniz bir özelliktir. 

İnstagram Reels, çıktığı günden bu yana en çok vakit geçirdiğimiz özelliklerden birisidir. Uygulamanın popüler olması insanları İnstagram reels video indir için yollar aramasına itmektedir. İnstagram uygulaması maalesef başkasının reels videosunu indirmenize veya kaydedilmemesine izin vermemektedir.

Ancak kendi reels videoyu indirmek için yolları keşfetmek istiyorsanız bu mümkündür ve nasıl yapıldığını öğrenmeniz gereklidir. Özellikle İnstagram Reels kaydedemiyorum ve İnstagram Reels video sesli kaydetme özelliklerini merak ediyorsan, yapmanız gereken bazı adımlar olacaktır.

Birbirinden farklı videoları denemenizin yanı sıra İnstagram Reels taslak indirme için rehber arıyorsan, senin için de yer var. İşte İnstagram reels videoları ve İnstagram Reels dönüştürücü hakkında uygulaman gereken adım adım rehber.

İnstagram Reels Videoları Nasıl İndirilir?

Pek çok insan milyonlarca kişinin izlediği reels videolarını indirmek istemektedir. İnstagram uygulaması çoğunlukla indirmelere izin vermese bile insanlar denemekten vazgeçmemektedir. Bizde sizler için bu yolları araştırdık ve hangi şekillerde uygulanabileceği konusuna değindik.

Aşağıdaki yollardan herhangi birini deneyerek İnstagram Reels video indirmenin tadını çıkarabilirsiniz.

İnstagram Reels Video İndirme Sitesi Kullanmak

İnstagram reels video indirme sitesi birinci öncelik olarak tercih edilen yoldur. Uygulama içerisindeki karmaşıklardan yola çıktığınızda sonuca ulaşmak zorlaşmaktadır. Bu nedenle hem Android için hemde iPhone mobil cihazlar için uygulanabilir yol olması önemli olmaktadır.

Piyasada pek çok İnstagram reels video indirici siteleri bulunmaktadır. Özellikle telefonuna harici uygulama yüklemek istemeyen bu yolu seçmektedir. Sizlerde farklı siteler deneyerek Reels videosu kolaylıkla indirebilirsiniz.

Online site kullanarak İnstagram reels indirmek için aşağıdaki adımları kullanın:

Öncelikle İnstagram reels URL bağlantınızı kopyalayın.
IGdownloader web sitesini mobil tarayıcınız veya web tarayıcınız üzerinden açın.
Web sitesini açtığınızda pembe renkli kısımda yer alan ‘Reels’ bölümünün aktif olduğuna emin olunuz.
Ardından ilgili kutucuğa linki yapıştır ve onaylayın (masasüstü web tarayıcılarda indir butonu yoktur, indirmek için ‘Enter’ tuşuna basın.)
Birkaç saniye bekledikten sonra mp4 formatındaki video hazır olacak ve sadece ‘Download’ yazısına basarak indireceksiniz.
İnstagram Reels İndirme İçin Üçüncü Parti Uygulama Kullanmak

İnstagram’ın sınırlı indirme özellikleri barındırması siz üçüncü parti uygulamalara itmiş olabilir. Ancak uygulama kullanarak da İnstagram reels indirmek mümkün olmaktadır. Ayrıca hem Android cihazınız hem de iPhone cihazınız için indirebilir ve kullanabilirsiniz.

İnstagram Reels indirme Android:

İlk olarak mobil cihazınıza Google Play Store üzerinden İnstagram için video indirme uygulamasını yükleyin.
İndirmek istediğiniz herhangi bir reels videosu bağlantısını kopyalayın.
Uygulamayı açarak ilgili alana kopyaladığınız bağlantıyı yapıştırın
Son olarak Download tuşuna bastığınızda İnstagram reels videonuz cihazınıza inecektir.
İnstagram Reels indirme iPhone:

Öncelikle App Store üzerinden Repost For Posts Stories uygulamasını cihazınıza yükleyin.
Mobil cihazınızda yüklü olan İnstagram uygulamasını açın ve dilediğiniz reel videosunu bulun.
Hemen yanındaki üç noktalı simgeye dokunarak bağlantıyı kopyalayın ve Repost uygulamasını açın.
Son olarak ‘Share’ tuşuna bastığınızda cihazınıza videoyu kaydedin.
İnstagram Uygulaması Üzerinden Reels Videosu İndirmek

İnstagram uygulaması başkasının reels videosunu indirmek için herhangi bir özellik sunmaz ancak uygulama içine kaydetmeniz mümkündür. Özellikle kaydettiğinizde internetiniz olmadığı zamanlarda görüntüleyebilirsiniz.

İnstagram Reels indirme işlemi için kaydetme ayarları aşağıdaki gibi yapılmaktadır:

İlk olarak yüklü olan İnstagram uygulamasını mobil cihazınızda açınız.
Ardından dilediğiniz Reels videosunu bulunuz.
Reels videonuzu açtığınızda alt ve hemen sağ tarafta bulunan üç çizgili simgeye bir kez dokunun.
Alt kısımda menü açıldığında ise ‘Kaydet’ kısmına dokunun.
Son olarak ekrana ‘Kaydedilenler’ diye uyarı çıktıysa işleminiz bitmiş demektir.
İnstagram Reels indirmek için URL bağlantısı Nasıl Kopyalanır?
İnstagram uygulamasından harici olarak üçüncü parti uygulamalar veya online siteler üzerinden reels indirmek için URL bağlantısı önemlidir. Sizler için hem masaüstü (PC) hem de mobil cihazlarınız için URL kopyalamanın yöntemlerini anlattık. Aşağıdaki adımları takip edin ve bir an önce URL bağlantısını kopyalayın.

İnstagram Reels URL bağlantısı masaüstü (PC) cihazlar için aşağıdaki gibi kopyalama yapılmaktadır:

Öncelikle web tarayıcısını kullanarak İnstagram.com üzerinden giriş yapınız.
Hesap bilgileriniz ile birlikte oturum açtıktan sonra indirmek istediğiniz Reel videosunu bulun.
Ardından Reels videosunun üst köşesinde yer alan üç noktalı simgeye bir kez tıklayın.
Açılan sayfada ‘Bağlantıyı Kopyala’ seçeneğine tıklayın, işleminiz tamamlanacaktır.
Android ve İOS cihazlar için aşağıdaki adımları ile İnstagram Reels URL kopyalanmaktadır:

İlk olarak Google Play Store veya App Store üzerinden indirmiş olduğunuz İnstagram uygulamasını cihazınızda açın.
Ardından hesap bilgileriniz ile birlikte uygulamada oturum açın ve dilediğiniz Reels videosunu bulun.
Video ekranı içerisinde yer alan sağ üst köşedeki üç noktalı simgeye bir kez dokunun.
Yan bir menü açılacaktır, o alanda ‘Bağlantı’ kısmına bir kez dokunun.
‘Bağlantı Kopyalandı’ diye uyarı çıktığında ise işleminiz tamamlanmış olacaktır.
İnstagram bağlantıları hakkında daha fazla bilgi istersen ‘İnstagram URL Kopyalama Nasıl Yapılır?’ içeriğini okuyabilirsin.

İnstagram Reelsi Nasıl İndirebilirim?
İnstagram reels indirme için çok seçeneğe denk gelmiş olabilirsin. Eğer uygulama içerisinde indirmenin yolunu arıyorsan, şimdilik İnstagram böyle bir özellik sunmamaktadır. Ancak çevrimdışı olarak kaydedebileceğinden bu özelliği kullanabilirsin.

İşte tercih etmen gereken İnstagram reels indirme seçenekleri aşağıdaki gibidir:

İGdownloander benzeri online web sitelesi kullanarak İnstagram reels indirme
Android kullanıcısıysan, İnstagram için video indirme uygulaması üzerinden indirmek
İPhone cihaza sahipsen, Repost For Post Stories uygulaması işine yarayacaktır.
Ayrıca yukarıda anlatmış olduğumuz İnstagram video kaydetme özelliğini de kullanabilirsin.
İnstagramda Reels Nasıl Galeriye Kaydedilir?
İnstagram’da Reels videolarınızı galeriye kaydetmek için çevrimdışı kaydetme özelliğini kullanabilirsiniz. Böylelikle kaydedilenler kütüphanesinden daha önce kaydettiğin İnstagram reels videoları gönül rahatlığıyla izleyebilirsin.

İnstagram İçin Video Nasıl İndirilir?
Deneyimlerimize göre en iyi İnstagram reels indirme yolu harici web siteleri kullanmaktır. Mobil cihazınıza uygulama kullanarak da bunu gerçekleştirebilirsiniz. Ancak verileri silinmeyi talep edilen üçüncü parti uygulama kullanmak sizin yararınıza olacaktır. 

Yukarıdaki anlattığımız adımları takip ederek dilediğiniz İnstagram reel indirme linkini kopyalayın ve siteye yapıştırın. Böylelikle güvenle indirebilir ve videoları rahatlıkla cihazınızda kullanabilirsiniz.

Başkasının Reels Videosu Nasıl Paylaşılır?

Başkasının Reels videosunu paylaşmak için aşağıdaki adımları takip ediniz:

İlk olarak mobil cihazınızda App Store veya Google Play Store üzerinde yüklü olan İnstagram uygulamasınız açınız.
Uygulamayı açtıktan sonra hesap bilgileriniz ile birlikte giriş yapınız.
Başkasının reels videosunu bulun ve üzerine dokunun.
Ardından videoda yer alan üç noktalı simgeye bir kez dokunun.
Açılan menünde ‘Paylaş’ kısmına seçin ve istediğiniz yerde paylaşmak için diğer uygulamaları seçin.
İnstagram Reels Neden İnmiyor?
İnstagram Reels inmemenin nedeni uygulamanın böyle bir özellik sunmamasından kaynaklanır. Bu yüzden yalnızca videonuzu kaydederek işlemi tamamlayabilirsiniz. Bunların haricinde üçüncü parti uygulamalar ve web siteleri kullarak İnstagram reels indirme işlemini yapabilirsiniz.

Reels videosu Nasıl Alınır?

İnstagram Reels videosu almak için aşağıdaki adımları takip edin:

Mobil cihazınızda veya web tarayıcı üzerinden İnstagram uygulamasını açınız.
Ardından hesap bilgileriniz ile birlikte giriş yaparak oturumunuzu aktif kılın.
Dilediğiniz İnstagram reel videosunu bulun ve hemen yanındaki (en altta) üç noktalı simgeye bir kez dokunun.
Açılan sayfada mobil cihazda ‘Bağlantı’, masaüstü (PC veya Bilgisayar) ‘Bağlantıyı Kopyala’ kısımına tıklayın.
Böylelikle İnstagram reels videosunu almış olacaksınız.
Reels Nasıl Müzikle Kaydedilir?
İnstagram reels indirirken dikkat etmeniz gereken birkaç püf nokta bulunmaktadır. Bunlardan biri İnstagram reels videoları direkt olarak cihazınıza indirmek için özellik sunmaz. Ancak ‘Kaydedilenler’ kısmına videonuzu ekleyebilirsiniz.

Reels müzikle kaydetmek için bağlantısını aldığınız videonun müzik kütüphanesine erişiminin olmamasına özen gösterin. Çoğu zaman kendi müziği olan İnstagram reels videonun indirilmesi mümkün olmaktadır.

İnstagram Reels Taslak İndirme Nasıl Yapılır?

İnstagram Reels oluştururken bazı durumlarda videoyu taslak olarak kaydetmek isteyebilirsiniz. Taslaklar paylaşılana veya silene kadar kayıtlı kalacaktır. 

Aşağıdaki gibi İnstagram Reels taslak indirebilirsiniz:

Öncelikle İnstagram uygulamasına giriş yapın ve kaydetme aşamasında olduğunuz Reels videosunda yer alan ‘İleri’ kısmına dokunun.
Bir kez daha ‘İleri’ kısmına dokunduktan sonra hemen altta yer alan ‘Taslak Kaydet’ kısmına dokunun.
Reels videonuzu film rulosuna kaydetmek için ise ‘İleri’ tuşuna basın.
Son olarak sol üstte yer alan indir düğmesine dokunduğunuzda işleminiz tamamlanacaktır.
Not: İnstagram, Reels videolarının direkt olarak cihazınıza indirmeniz için seçenek sunmaz ancak İnstagram uygulamasına indirerek veya kaydederek dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Son Yazılar