tiktok-hesabim-kapatildi-nasil-acabilirim-14

Tiktok Hesabım Kapatıldı, Nasıl Açabilirim? Tiktok kullanıcılarının en çok araştırdığı konulardan birisi, Tiktok hesabım kapatıldı, nasıl açabilirim? olmaktadır. Tiktok topluluk kuralları, uygulama içerisinde her kullanıcı için geçerli olmakta ve bunlara aykırı davranan Tiktok kullanıcılarının hesapları ise kapatılmaktadır. Bu kapatılma süresi kalıcı olabildiği gibi işlenen kabahatin çeşidine göre belirli bir süre hesap kapatma şeklinde de olabilmektedir.

Tiktok’ta Kapatılan Hesap Nasıl Açılır?

tiktok hesabım kalıcı olarak engellendi nasıl açılır En sevilen sosyal medya platformlarından birisi olan Tiktok’ta kullanıcıların hesapları, kullanım ihlalleri nedeniyle kapatılmaktadır. Özellikle telif haklarına aykırı olan davranış sergileyen Tiktok kullanıcılarının hesapları kalıcı olarak banlanmakta, yani kapatılmaktadır. Bunun yanı sıra bazı daha hafif topluluk kuralları ihlalleri için ise daha az cezalandırma yöntemleri olmaktadır. Bunlara bağlı olarak Tiktok’ta kapatılan hesabı açmak için yapılması gerekenler ise şunlar olmaktadır; Tiktok’ta kapatılan bir hesabı açmak için öncelikle Tiktok uygulamasına giriş yapılması gerekmektedir. Ana sayfada yer alan kullanıcı girişine, hesap kapalı olsa da kullanıcı adı ve şifre yazılarak giriş yapılma tuşuna basılmalıdır.

Giriş gerçekleşmediğinden dolayı, burada yer alan Oturum Açma Konusunda Yardım Al seçeneğine basılmalıdır. Burada açılan yeni sayfada istenilen bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde girilmelidir. Daha sonra kapatılmaya olan itiraz nedeni yazılmalıdır. Bütün bunların yazılması tamamlandıktan sonra tamam tuşuna basılarak, kapatılan hesaba itiraz etme işlemi tamamlanmış olmaktadır. Bu işlemlerin yapılmasından sonra Tiktok yönetimi gerekli olan incelemeleri yaparak, gerekli olan cevabı kullanıcının e-mail adresine göndermektedir.

Tiktok Hesabı Neden Kapatılır?

Tiktok uygulamasında her kullanıcının uyması gereken topluluk kuralları olup, bu kurallara aykırı davranan kullanıcıların, Tiktok hesapları ise kapatılmaktadır. Bu nedenle her Tiktok kullanıcısının bu kuralları iyi bilmesi ve bunlara aykırı olan paylaşımlar yapmaması ve yine bunlara aykırı olan davranışlar sergilememesi gerekmektedir.

Buna bağlı olarak Tiktok hesabı kapatılma nedenleri şu şekilde sıralanmaktadır; Tiktok uygulamasında oluşan ve kullanıcıdan kaynaklanmayan bir takım teknik hatalar Tiktok uygulamasında, diğer kullanıcılara çok sayıda ve hızlı bir şekilde takip isteği göndermek İllegal olan bot satın alımları ile Tiktok profillerini geliştirmeye çalışmak Paylaşılan gönderilerde çok fazla sayıda ve alakasız olarak etiketler kullanmak Diğer Tiktok kullanıcılarının hesapları şikâyet etmesi Organik olmayan bir takım programlarla sahte yorum, beğeni ve izlenme sayıları oluşturmak Tiktok kullanıcı hesabı ile spam paylaşımlar yapılması Diğer Tiktok kullanıcılarına mesajla ya da yorum yoluyla hakaret etmek, zorbalık yapmak Tiktok kullanın kurallarını sıklıkla ihlal etmek Telif hakkına sahip olan video, fotoğraf ve müzikleri paylaşmak Cinsel içerikli paylaşımlar yapmak Şiddet ve ırkçılık içeren paylaşımlar yapmak Bölücülük yapmak Siyasi paylaşımlar yapmak Yasa dışı olan ve suç teşkil eden paylaşımlar yapmak Virüslü linkler paylaşmak Yapılan Tiktok paylaşımlarının seri bir şekilde eklenmesi ya da silinmesi Bunların haricinde Tiktok hesaplarının çalınması suretiyle de, hesap kapatılmaları yaşanabilmektedir.

Bu gibi nedenlerle Tiktok hesapları kapatılan kullanıcıların bu durumu hemen Tiktok yönetimine bildirmesi gerekmektedir. Yapılan şikâyetten sonra hem hesapları geri alınabilmekte, hem de kullanıma açılmaktadır.

Tiktok Hesabının Açılma Süresi Ne Kadardır?

Tiktok hesabı yeniden açılma süresi ise Tiktok yönetiminin hesabı incelemesine bağlı olarak gelişen bir süre olmaktadır. Buna bağlı olarak en geç bir ay içerisinde kapatılan Tiktok hesapları, yeniden aktif hale gelmektedir. Tiktok hesapları açıldıktan sonra aynı hataların yenilenmemesine çok dikkat etmek gerekmektedir. Ard arda yapılan kullanıcı ihlalleri sonucunda Tiktok hesapları bir daha açılmamak üzere, Tiktok yönetimince kapatılmaktadır. Yorum Yap

Son Yazılar