tiktok-ta-hesabimi-bulamiyorum-nasil-bulabilirim-55

Tiktok’ta Hesabımı Bulamıyorum, Nasıl Bulabilirim? Tiktok kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan birisi, Tiktok’ta hesabımı bulamıyorum, nasıl bulabilirim? olmaktadır. En çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Tiktok uygulamasında kullanıcılar bazı nedenlerden dolayı hesaplarını kaybetmekte ya da bulamamaktadır. Bu gibi durumlarda ise yapılacak olan bir takım pratik çözüm yöntemleri bulunmaktadır. Bunları yerine getirerek Tiktok hesaplarına kısa sürede yeniden erişim sağlanabilmektedir.

Tiktok Hesabı Nasıl Geri Getirilir?

Tiktok kullanıcı hesaplarına erişilemediği durumlarda, hesabın geri alınabilmesi için yapılması gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Bu bağlamda Tiktok hesabını geri getirmek için yapılması gerekenler şu şekilde sıralanmaktadır; Tiktok Şifresi Unutulan Hesabı Kurtarma İşlemi Tiktok Silinmiş Hesabı Kurtarma İşlemi Tiktok Çalınan Hesabı Kurtarma İşlemi Tiktok Şifresi Unutulan Hesabı Kurtarma İşlemi Tiktok kullanıcılarının hesaplarını kaybetmesine neden olan en büyük etkenlerden birisi de, Tiktok kullanıcı hesaplarının şifrelerinin unutulması olmaktadır.

Şifresi unutulan Tiktok hesabına hiç bir şekilde giriş yapılamamaktadır. Bu nedenle Tiktok hesap şifresinin yeniden alınması lazımdır. Buna göre Tiktok şifresi unutulan hesabı kurtarmak için yapılması gerekenler şunlar olmaktadır; Tiktok şifresini yeniden alabilmek için öncelikle Tiktok uygulamasına dışarıdan giriş yapılması gerekmektedir. Giriş yapıldıktan sonra açılan ana sayfada yer alan üye girişi yerine tıklanmalıdır. Burada giriş tercihleri olarak E-Mail kullanıcı adının seçilmesi lazımdır. Bu seçim yapıldıktan sonra en altta bulunan Şifremi Unuttum yerine basılmalıdır.

tiktok hesabımı nasıl bulabilirim

Açılan yeni pencerede istenilen E-Mail adresi yazılıp, şifreyi sıfırla tuşuna basılmalıdır. Böylelikle Tiktok şifresi sıfırlanmış olmakta ve giriş yapılmasını sağlayacak tiktok hesabımı nasıl bulabilirim olan yeni şifre E-mail adresinde gönderilmektedir. E-Mail adresine gelen yeni şifre ile Tiktok’a giriş yapıldıktan sonra profil ayarları şifre değiş seçeneğinden istenilen yeni şifre yeniden belirlenebilmektedir. Tiktok Silinmiş Hesabı Kurtarma İşlemi Tiktok hesaplarını bazen kullanıcılar çeşitli nedenlerden dolayı silmekte ama bir müddet sonra yeniden uygulamaya dönmek istemektedirler. Bu gibi durumlarda silinen Tiktok hesaplarını geri döndürme şansı bulunmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken ise 30 günden sonraki silinen hesapların asla geri gelememesidir.

Bunun için silinen hesapların yeninden açma işleminin, silindikten sonra en geç 30 gün içerisinde yapılması lazımdır. Bunlara bağlı olarak Tiktok silinmiş hesabı kurtarma işlemi için şunların yapılması gerekmektedir; Tiktok silinmiş hesabı geri getirmek için ilk olarak Tiktok uygulamasında ilgili olan hesaba kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılması lazımdır. Daha sonra açılan yeni sayfada yer alan Devre Dışı Bırakmayı İptal Et tuşuna basılarak, Tiktok hesabı yeniden açılmakta ve aktif hale gelmektedir.

Tiktok Çalınan Hesabı Kurtarma İşlemi Tiktok kullanıcılarının en çok başına gelen istenmeyen olaylardan birisi de, Tiktok hesaplarının kötü niyetli olan kişiler tarafından çalınmasıdır. Bu gibi sorunlar genellikle Tiktok kullanıcılarının bilmeden virüslü olan bazı linklere tıklaması ile ortaya çıkmaktadır. Bu şekilde çalınan hesapları geri getirmek içinse hemen bazı gerekli olan şeylerin yapılması lazımdır. Bu bağlamda Tiktok çalınan hesabı kurtarma işlemi için şunların yapılması gerekmektedir;

Tiktok çalınan hesabı kurtarma işlemi için ilk olarak şifrenin hemen sıfırlanması lazımdır. Daha sonra ise e-mail ve telefon numarası kurtarma seçeneklerini hesaba acil olarak tanımlanması gerekmektedir. En son olarak güvenliğinden şüphe duyulan e-mail adresinin de şifresinin değiştirilmesi en iyi yol olacaktır. Şifrenin değiştirilemediği durumlarda ise Tiktok yönetime yardım kısmından ulaşılarak, çalınan hesap bilgileri ile birlikte detaylı bir açıklama yapılarak yardım istenmesi gerekmektedir. Yorum Yap

Son Yazılar