turk-telekom-calisma-saatleri-32

Türk Telekom Çalışma Saatleri Türk Telekom Türkiye’ de telekomünikasyon hizmeti veren bir operatörlerden biridir. Ülkemizde evde internet, mobil ve sabit hat gibi birçok haberleşme alanında hizmet sunar. Bu alanlardaki hizmetlerden yararlanmak için Türk Telekom bayileri ziyaret edilir. Bu ziyaretlerde yetkililerden gerekli ve doğru bilgi kolayca alınır. Birçok kullanıcı için Türk Telekom çalışma saatleri merak edilen bir konudur. Bayiye ne zaman gitmeleri gerektiği kullanıcı kişiler için önemlidir. Bazı kişiler Türk Telekom şubeleri çalışma saatleri öğrenir ve bu saatler içinde şubelerde gerekli işlemlerini yaptırır. Bazı kişiler ise Türk Telekom müşteri hizmetleri çalışma saatleri öğrenerek işlemleri hakkında bilgiyi buradan öğrenir ya da işlemlerini gerçekleştirir. Türk Telekom müşterileri için birçok hizmet sunar. Bu hizmetler hakkında bilgi edinmek isteyenler şubelere gidebilir. Ayrıca internet adresleri üzerinden ya da telefon yardımıyla hizmetler hakkında gerekli bilgileri alırlar.

Türk Telekom Mesai Saatleri Nasıl?

Türk Telekom ülkemizdeki ilk entegre telekomünikasyon şirketidir. Uzun süredir hizmet sağlayan bu şirket 2015 yılından sonra müşteri odaklı bir pazarlama yapısına uyum sağlamıştır. Bu şirket aracılığı ile mobil, internet, telefon ya da TV ürün ve hizmetlerinden yararlanmak mümkündür. Bunun için size en yakın şubeye gitmeniz yeterlidir. Türk Telekom şubelerinin mesai saatleri işlem yapmak isteyenler için önemlidir. Özellikle Türk Telekom çalışma saatleri hafta sonunda nasıl diye merak eden kullanıcılar vardır. Türk Telekom şubeleri hafta sonu da hizmet sağlayan kurumlar arasındadır. Genel şubeler hafta sonu hizmet veriri ama müdürlükler çalışmaz. Milli ve dini bayramlarda şubelerinde hizmet verilmez. Kapalı olduğu günlerde çağrı merkezlerini arayan kullanıcılar hizmet alabilir. “444 1 444” numaralı çağrı merkezleri haftanın 7 günü ve 24 saati hizmet verir durumdadır. Türk Telekom çalışma saatleri hakkında bilgiler şu şekilde sıralanabilir:

  • Türk Telekom şubeleri sabah 08:30 ile akşam 17:00 saatleri arasında çalışır.
  • Türk Telekom Genel Müdürlükler sabah 08:00 ile akşam 18:00 saatleri arasında çalışır.

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Nelerdir?

Türk Telekom şirketi genel olarak geniş bant internet, mobil ve televizyon yayınlar, sabit hat ve mobil hat şeklinde hizmetler sunar. İnternet hizmetleri TTNET Anonim Şirket ile yürütülür. Mobil servisleri ise Türk Telekom Mobil ismiyle hizmet verir. Müşteri hizmetleri de şubelere gidemeyen kişiler için bu hizmetleri sağlar. Türk Telekom iletişim hatları şeklinde de bilinen bu müşteriler için büyük kolaylık sağlar. 444 1 444 numaralı hat aranarak müşteri hizmetlerini ulaşılır ve istenen hizmet sağlanır. Böylece Türk Telekom şubelerinin mesai saatleri ya da Türk Telekom müdürlüğü çalışma saatlerini bilmeden hizmet almanız mümkündür. Ek paket satın alırken, fatura öderken, paket değişikliği yaparken, tv paketlerini incelerken müşteri hizmetlerinden kolaylıkla yararlanabilirsiniz. Mesai saatleri içinde bu işlemlerini yapamayan kişiler 24 saat boyunca müşteri hizmetlerinden yararlanabilir. Yapılan telefon görüşmeleri tarifeniz üzerinden ücretlendirilir. Arama yaptığınız hatta göre sabit hat ya da mobil hat tarifenizdeki kullanım hakkınızdan görüşeniz düşülür.  

Türk Telekom Ne Zaman Kurulmuştur?

Türk Telekom uzun yıllardır ülkemizdeki çalışmalarına devam eden bir şirkettir. 1840 yılında Posta Nezareti olarak kurulan haberleşme şirketi zamanla büyümüştür. 1909 yılından sonra telefon hizmeti vermeye başlamış ve 2005 yılında özelleştirilmiştir. Türk Telekom bünyesindeki TTNET 2006 yılında kullanılmaya başlamıştır. 2016 yılında ise Avea, Türk Telekom ve TTNET markaları tek bir isim altında buluşmuştur. Hepsi Türk Telekom adını almış ve hizmet alanı genişlemiştir. Günümüzde hala birçok alanda hizmet veren kurum ülkemizin en çok kullanılan telekomünikasyon oluşumlarından biridir. Sabit ve mobil telefon hatlarında, internet sağlayıcılığında, kablolu tv yayıncılığında hizmet verir. Kampanyalar ve hizmetler hakkında bilgi almak isteyen kişiler Türk Telekom şubelerini ziyaret edebilir. Türk Telekom çalışma saatlerini dikkate alarak yaptığınız ziyaretlerde yetkililerden gerekli bilgileri almanız mümkündür. Eğer herhangi bir hizmette halihazırda bir aboneliğiniz varsa ve değişiklik yapmak istiyorsanız yine bu şubelere gidebilir ya da müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. 

TTNET Nedir?

TTNET Anonim Şirketi, Türk Telekom bünyesi içinde kurulmuş bir internet sağlayıcısıdır. Ülkemizde 2006 tarihinde faaliyetine başlamıştır. Kullanıcılara internet bağlantısı sağlayan şirketin ‘İnternet Servis Sağlayıcı Lisansı’ bulunur. Türk Telekom grubunun bir üyesi olan TTNET daha sonra feshedilmiştir. 2016 yılında feshedilen TTNET Anonim Şirketi Türk Telekom ismi altında verdiği hizmeti devam ettirmiştir. Türk Telekom markası adı altında hizmet vermeye bağlayan tv, mobil, sabit hat, sabit genişbant hizmetlerinden biridir. Bu kurum aracılığı ile bireysel ve kurumsal internet sahibi olabilirsiniz. Türk Telekom şubelerine giderek ya da müşteri hizmetlerini arayarak internet paketleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Türk Telekom ofis ve mağazaları çalışma saatleri dikkate alınarak şubelere gitmeniz tavsiye edilir. Bu şubeler genelde sabah 08:00 ile 17:00 arasında hizmet sağlar.

Türk Telekom Mobil Nedir?

Mobil servis sağlayıcı olan Türk Telekom hizmetine Türk Telekom Mobil adı verilir. Cep telefonları için hizmet sağlayan bir yapıdır. Türk Telekom Mobil hattı olanların faturalı ve faturasız şekilde farklı kampanyalardan yararlanılması sağlanır. Mobil operatör hizmetleri 16 mart 1998 yılında kurulan Türk Telekom 2001 yılında Aycell Anonim Şirketi’ni kurmuştur. Daha sonra Aycell, Aria ve Avea operatörlerini aynı çatı altında birleştirerek büyümüştür. 2015 yılında ise Avea ismi ile bilinen Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu’nun sahibi Türk Telekom olmuştur. Türk Telekom Mobil hatlarının sağladığı avantajlar ve kampanyalar şubelerden öğrenilebilir. Bunun dışında müşteri hizmeti aranarak bilgi alınabilir. Türk Telekom çağrı merkezi çalışma saatleri içinde arama yapılabilir. Çağrı merkezleri haftanın her günün 7/24 şekilde hizmet sağlar. Bu nedenle istediğiniz her an ulaşabileceğiniz bir merkezdir. Türk Telekom teknolojik altyapıları ve yenilikçi görüşleri ile müşterileri iyi bir hizmet sunmayı amaçlayan bir şirkettir. Sunduğu hizmetleri kaliteli olmasına dikkat eder. 2020 yılında TT Mobil hizmetinin ulaştığı kullanıcı sayısı 23,3 milyon olmuştur.

Türk Telekom Sabit Hat Hizmeti Kapandı mı?

Teknolojik gelişmelerle birlikte günlük yaşantımız da değişmeye başlamıştır. Geçmiş yıllarda yoğun şekilde kullanılan sabit hatlar yerini akıllı telefonlara bırakmıştır. Sabit hat kullanmak isteyenler için Türk Telekom sabit hat hizmeti vermeye devam ediyor. Fakat kullanıcı sayısında teknolojik gelişmelerle birlikte oldukça düşüş yaşanmıştır. Türk Telekom çalışma saatleri içinde şubelere giderek sabit hat hizmeti hakkında bilgi edinebilirsiniz. Sabit hat hizmetinizi iptal etmek de isteyebilirsiniz. Eskisi kadar kullanılmayan ev telefonlarının iptali için Türk Telekom şubelerine gidebilir ya da müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Hem internet hem telefon hizmetini bir arada kullanan kullanıcılar sabit hatlarını kapatmak isteyebilir. Abone olan kişinin hat iptali talebi üzerinde sabit hat bağlantısı kesilecektir. Bu durumda internet bağlantısı 60 gün süreyle iptal edilmez. Abonenin bu 60 gün içinde Yalın İnternet ya da Türk Telekom Alo hizmetlerinden birini seçmesi beklenir. Bu şekilde 60 gün bittiğinde seçtiği pakete göre internet aboneliği devam ettirilir. İnternet paketleri hakkında bilgi internet adresinden öğrenilebilir. Ayrıca ev telefonu faturalarınızı öderken de Türk Telekom Ev Telefonu Online İşlemler ekranını kullanabilirsiniz.

Son Yazılar