twitter-039-dan-sms-gelmiyor-nasil-cozulur-36

Twitter'dan Sms Gelmiyor Nasıl Çözülür? Twitter kullanıcılarının en çok merak ettiği önemli konulardan birisi de, Twitterdan Sms gelmiyor nasıl çözülür? olmaktadır. Twitter girişlerinin daha güvenli olmasını sağlayan Twitter SMS doğrulama kodu, bazı durumlarda kullanıcıların telefonlara gelmemektedir. Bu gibi durumlarda ise kullanıcılar Twitter uygulamasına girişte sorunlar yaşamakta ve uygulamaya giriş sağlayamamaktadır. Bu sorunun çözümü için ise bir takım yöntemler bulunmaktadır.

Twitter’da SMS Giriş Doğrulama Kodu Nasıl Oluşturulur?

Tiwtter kullanıcılarının hesap güvenliği için oluşturulmuş olan ve Twitter özelliklerinden birisi olan Twitter SMS doğrulama kodu, aynı zamanda Twitter hesaplarının kötü niyetli kişiler tarafından çalınmasını da önlemektedir. Twitter SMS doğrulama kodu, Twitter iki faktörlü kimlik doğrulama olarak da adlandırılmaktadır. Bu kodu aktif hale getirmek için ise yapılması gerekenler şunlar olmaktadır; Öncelikle SMS mesajlarını kullanarak 2FA ayarlaması yapmak için Twitter uygulamasına giriş yapmak gerekmektedir. Daha sonra açılan ana sayfada yer alan Twitter kullanıcı hesabı ayarlarına giriş yapılması gerekmektedir. Burada yer alan Ayarlar ve Gizlilik seçeneğine basılmalıdır. Ayarlar bölümde bulunan Hesap seçeneğine tıklanmalıdır.

Burada bulunan Oturum Açma ve Güvenlik kısmından Güvenlik seçilmelidir. Daha sonra Giriş Doğrulamasına basılmalıdır. Burada yer alan başlat butonuna basılarak SMS doğrulama kodu oluşturma, yani 2FA ayarlaması kolaylıkla yapılmış olmaktadır. Bu şekilde Twitter uygulamasına girişlerde, giriş için geçerli olan SMS kodu telefonla gönderilir hale gelmektedir. Twitter SMS Giriş Doğrulama Kodu Hangi Numaralardan Gelmektedir? Bazı durumlarda SMS giriş doğrulama kodu, telefona gelmemektedir. 6 basamaktan oluşan bu kod yardımı ile Twitter uygulamasına giriş yapılmaktadır.

Twitter SMS giriş doğrulama kodu; Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone operatörleri aracılığı ile Twitter kullanıcılarının telefonlarına gönderilmektedir. Buna bağlı olarak SMS olarak operatörlerden gelen mesajların gönderildiği numaralar şunlar olmaktadır; Türk Telekom’dan, Twitter giriş doğrulama kodunun geldiği SMS numarası 2244 olmaktadır.

Turkcell’den, Twitter giriş doğrulama kodunun geldiği SMS numarası 2555 olmaktadır. Vodafone’dan Twitter giriş doğrulama kodunun geldiği SMS numarası 2444 olmaktadır. Twitter SMS Giriş Doğrulama Kodu Gelmemesi Durumunda Ne Yapılmalıdır? Yukarıda yer alan, bu SMS numaralarına gelen Twitter giriş doğrulama kodları ise bazı durumlarda Twitter kullanıcılarına ulaşmamaktadır. Bu gibi durumlarda ise yine bu telefon operatörleri kullanılarak, Twitter SMS giriş doğrulama kodunun iptali kolaylıkla olmaktadır.

Buna bağlı olarak Twitter giriş doğrulama kodunun gelmeme durumlarında yapılması gerekenler ise sırasıyla şu şekilde sıralanmaktadır; Türk Telekom, Twitter SMS giriş doğrulama kodunun iptali için 2444 SMS numarasına DUR yazılarak mesaj atılması lazımdır. Turkcell, Twitter SMS giriş doğrulama kodunun iptali için 2555 SMS numarasına DUR yazılarak mesaj atılması gerekmektedir. Vodafone, Twitter SMS giriş doğrulama kodunun iptali için 2444 SMS numarasına DUR yazılarak mesaj atılması gerekmektedir. Bu SMS mesajlarının atılmasından sonra ise bu operatörler tarafından, Twitter SMS giriş doğrulama kodu mesajının alımı durdurulmuş olmaktadır.

Bu sayede Twitter SMS mesaj servisinin kullanımı da otomatik olarak kapatılmış olmaktadır. Bu aşamadan sonra ise Twitter uygulamasına girişte çıkan, Twitter giriş doğrulama kodu isteyen panel kapanmış olmakta ve Twitter’a sadece kullanıcı adı ve kullanıcı şifresi kullanılarak giriş yapılabilmektedir.

Twitter SMS Giriş Doğrulama Kodu Hangi Durumlarda Gelmemektedir? Twitter uygulamasına yapılan girişlerde en sık yaşanan sorunlardan birisi olan SMS giriş doğrulama kodunun telefonlara gelmemesinin genel olarak nedenleri ise şunlardır; Ard arda ve çok fazla sayıda Twitter SMS giriş doğrulama kodu istemek Twitter uygulamasından kaynaklanan bazı durumlarda Telefon hat değişikliği yapıldığında Telefon operatörü değişikliği yapılması durumunda Kullanılan telefonun ya da hattın bildirim ayarlarının kapalı olması durumunda Yorum Yap

Son Yazılar