twitter-hesap-calma-yontemleri-14

Twitter Hesap Çalma Yöntemleri Twitter kullanıcılarının en çok araştırdığı konulardan birisi de, Twitter hesap çalma yöntemleri nelerdir? olmaktadır. Twitter ya da diğer sosyal medya platformlarında yer alan kullanıcı hesaplarının çalınması yasal olarak suç olup, bunu yapan kişiler ise yakalandıkları zaman çok ağır cezalar alabilmektedir. Bu nedenle Twitter hesap çalma yöntemleri öğrenilerek, hesap çalacak olan kişilerin bu kötü niyetli girişimleri baştan engellenmiş olmaktadır.

Genellikle Twitter hesaplarını çalmak isteyen kişiler, bu hesapları daha kolay çalabilmek için bu konuda bilgisi olmayan kişileri seçmektedir. Bu konularda bilgi sahibi olan ya da daha önce Twitter hesapları çalınan kullanıcıların hesaplarını çalmak neredeyse imkânsız olmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olunduğu zaman hackerların kurdukları tuzaklara düşmek imkânsız hale gelmektedir.

Twitter Hesap Çalma Yöntemleri Nelerdir?

Twitter hesapları bazı kötü niyetli kişiler tarafından çalınabilmekte olup, bu nedenle bu kötü niyetli olan kişilerin hesap çalmalarını önlemek için bu konularda bilgi sahibi olunması büyük önem taşımaktadır. Buna bağlı olarak kötü niyetli olan kişilerin Twitter hesap çalma yöntemleri genel olarak şunlar olmaktadır; Kimlik Avı Yöntemi Hacktok Uygulaması Kullanma Yöntemi Şifre Tahmin Yöntemi Mobil Casus Uygulaması Kullanma Yöntemi Kimlik Avı Yöntemi Hesap çalmak isteyen kötü niyetli kişilerin en çok kullandıkları yöntemlerden birisi de, kimlik avı yöntemi olmaktadır. Bu yöntem sayesinde Twitter kullanıcılarının hesapları kolaylıkla çalınabilmektedir. En popüler Twitter hesap hackleme yöntemlerinden birisi olan kimlik avı yöntemi, aynı zamanda en eski tekniklerden biri olma özelliğini de taşımaktadır. Bu yöntemle sadece Twitter değil, sosyal medya kullanan pek çok kişinin hesapları çalınmaktadır.

Bu yöntemin işleyiş amacında ise öncelikle hesapları çalınacak olan kişilerin girmesini sağlayacak sahte bir Twitter sitesi oluşturulmaktadır. Klonlanmış olan bu sahte Twitter sitesine kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapan Twitter kullanıcısına ait olan hesap bilgileri anında hesabı çalan kişilerin eline geçmektedir. Bu nedenle Tiwtter hesaplarının çalınmasını önlemek için, kişilerin internet üzerinde bilmedikleri hiç bir linke tıklamamaları ve yine aynı şekilde bilmedikleri hiç bir siteye girmemeleri gerekmektedir. Hacktok Uygulaması Kullanma Yöntemi Hacktok uygulaması aslında Tikltok kullanıcılarının kayıp olan hesaplarını kurtarabilmeleri için geliştirilmiş olan bir uygulamadır.

Aynı zamanda Hacktok uygulaması ile şifre bulmak için alternatif yöntemlerde denenebilmektedir. Zamanla bu uygulamayı kullanarak kötü niyetli kişiler hesap çalma işlemlerini bu site aracılığı ile yapar hale gelmiştir. Bu yöntemle Twitter hesabı çalmak içinse Twitter kullanıcısının adı ilgili yerlere yazılarak şifre bulma denemeleri yapılmaktadır. Bu nedenle Twitter uygulamasını aktif olarak kullanan kişilerin belli aralıklarla şifrelerini değiştirmeleri büyük önem taşımaktadır. Şifre Tahmin Yöntemi Hackerların Twitter kullanıcı hesaplarını çalmak için kullandıkları bir diğer yöntem de, şifre tahmin etme olmaktadır.

Şifre tahmin etmek yani Twitter kullanıcı hesabı parolalarını tahmin etme yoludur. Dünya genelinde sosyal medya kullanıcıları genellikle çok basit hesap parolaları kullanmakta olup, bu nedenle bu kişilerin hesapları daha kolay çalınır bir hale gelmektedir. Twitter kullanıcılarının her zaman çok güçlü şifreler seçmesi gerekli olup, bu şifrelerin düzenli aralıklarla değiştirilip, yenilenmesi de büyük önem taşımaktadır. Mobil Casus Uygulaması Kullanma Yöntemi Twitter hesaplarını çalmak için en yaygın olarak kullanılan yöntemlerden birisi de, mobil casus uygulamaları olmaktadır. Bu yöntemle bütün iOS ve android işletim sistemine sahip olan cihazlara ve akıllı telefonlara, linklere tıklanmak suretiyle virüs bulaştırılarak, bu cihazların ele geçmesi sağlanmaktadır. Bu nedenle Twitter kullanıcılarının bilmedikleri linklere kesinlikle tıklamaması lazımdır. Yorum Yap

Son Yazılar